Pociąg - jako środek transportu :)

Uczniowie klasy II d oraz dzieci ze szkoły filialnej w Sierzchowie pod opieką pani Magdaleny Galuby, pani Magdaleny Nycek i pani Bogumiły Kwaśniewskiej ostatniego dnia maja wybrały się w niecodzienną podróż - pociągiem do Ostrowa Wielkopolskiego. Zdecydowana większość dzieci nigdy nie podróżowała pociągiem, stąd pomysł na organizację takiego wyjazdu.

Ze stacji w Opatówku, ruszyliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego. Dzieci były zafascynowane przebiegiem podróży. Pani konduktor udzielała dzieciom odpowiedzi na wiele pytań, które stawiały dzieci.

W Ostrowie Wielkopolskim, udaliśmy się na główny rynek, gdzie znajduje się Ratusz w którym mieści się Muzeum Regionalne i Pałac Ślubów. Na Ratuszu widoczna jest ciekawa sentencja pisana po łacinie, a znacząca:

W zgodzie małe rzeczy rosną – w niezgodzie największe się rozpadają.

Przed Ratuszem w 2009 roku stanął stolik Burmistrza Rowińskiego - pomnik honorujący wielką postać dla miasta Ostrowa.

Po spacerze, dzieci zjadły przepyszne lody, spędziły czas na miejskim placu zabaw na Zielonym Rynku i ruszyły w drogę powrotną. Na Dworcu w Ostrowie dzieci zobaczyły, jak wygląda i funkcjonuje większy niż w Opatówku Dworzec Kolejowy.

Wycieczka sprawiła dzieciom wiele frajdy, dla większości była to pierwsza podróż pociągiem.

Tekst/foto: B. Kwaśniewska