Warsztaty Przyrodnicze dla uczniów klas I -III

Eksperymenty przyrodnicze -

nauka i zabawa, pod takim tytułem Zespół  Szkół w Rajsku zorganizował  17 maja, warsztaty przyrodnicze, na które zostaliśmy zaproszeni.  Warsztaty  przygotowała i poprowadziła pani Dorota Okrasa.

Naszą Szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie : Julia Czajkowska klasa IIIc, Laura Sotkiewicz klasa II d oraz Oliwia Kotewicz z klasy Ia.

Każda z drużyn miała przygotowanie dla siebie małe laboratorium, w którym znajdowały się wszystkie niezbędne do przeprowadzania doświadczeń materiały.  Dzieci dzięki zabawie poznały prawa fizyki, chemii -  uczyły się  doświadczając. Zajęcia sprawiły wiele przyjemności i rozbudziły dziecięcą ciekawość świata. Do najbardziej widowiskowego doświadczenia, podczas warsztatów należał wybuch wulkanu, który został przygotowany przy użyciu cytryny, sodki, tuszu  i płynu do naczyń. Wszystkie eksperymenty wywoływały zachwyt i zainteresowanie.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Tekst/foto: B. Kwaśniewska