XX jubileuszowy Rajd Ogrodników

29 kwietnia 2017r.

160 uczniów naszej szkoły wyruszyło na trasę Jubileuszowego Rajdu, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, PTTK Oddział Kalisz, Starostwo Powiatowe w Kaliszu i Urząd Miejski w Kaliszu. Celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej, rozpoznawanie fauny i flory, budzenie świadomości ekologicznej, wyrabianie tężyzny fizycznej oraz popularyzacja idei zdobywania odznak turystyki kwalifikowanej. Uczniowie podzieleni zostali na dwie drużyny: uczniowie klas I-III , których było aż 120 reprezentowali Drużynę „Włóczykije Junior”, a opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele: A. Cyl, I. Walczak, R. Albrecht, A. Witczak,   B. Kwaśniewska, A. Kaźmierczak, A. Lintner, K. Kubacka oraz Drużyna „Włóczykije”, a opiekę nad nimi sprawowały panie D. Skinder, J. Litwin,  K. Ludwiczak. W generalnej klasyfikacji Naszej Szkole udało się zająć I miejsce dla drużyny Junior i IV miejsce dla drużyny uczniów klas IV-VI. Maja Nycek wygrała konkurs na projekt znaczka na rajd następny, a pani Dorota Skinder wygrała konkurs dla opiekunów. Gratulujemy. Wszystkim uczestnikom rajdu dopisywały świetne humory, wspaniała zabawa i mimo obaw przepiękna pogoda.