Zakochani w Toruniu

24 IV 2017 r. uczniowie klas III b i III c

pod opieką p. A. Lintner, p. M. Pogorzelec i p. K. Lewickiej udali się na wycieczkę do jednego z najstarszych polskich miast  - Torunia. Po trwającej 3 godziny podróży uczestnicy wyjazdu mieli okazję podziwiać wspaniałe zabytki, z których wiele zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po spacerze uliczkami Starego Miasta uczniowie dotarli do Planetarium, gdzie obejrzeli film pt. Mój kumpel Niko”, który przybliżył im sylwetkę Mikołaja Kopernika i tajemnice kosmosu. Niezwykle ciekawy był pobyt w Geodium. Znajdujące się tam interaktywne wystawy i urządzenia pozwalają na samodzielne eksperymentowanie i poznawanie planety, na której żyjemy. Z Planetarium wszyscy przeszli na ul. Rabiańską do Muzeum Żywego Piernika. Tam z pomocą mistrza i wiedźmy zgłębiano sekrety wypieku wspaniałych toruńskich pierników. W Domu Legend młodzi turyści poznali wiele niezwykłych historii związanych z miastem Kopernika, wspaniale się przy tym bawiąc. W trakcie dalszego zwiedzania każdy mógł przekonać się czy Krzywa Wieża naprawdę jest krzywa, mógł podziwiać piękny Ratusz i urokliwe kamieniczki, przyjrzeć się pomnikowi wielkiego astronoma i pospacerować wśród ruin zamku krzyżackiego. Pobyt w Toruniu zakończył się zakupem pamiątek i smakowitych pierników. Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że Toruń skradł serca wszystkich uczestników wycieczki.