przedszkole

„Zdrowo jem, więcej wiem”

  Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczą w realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych.

Czytaj więcej...

Mali Ogrodnicy

20 września wybraliśmy się na wycieczkę do Zespołu Szkół im. St. Mikołajczyka w Opatówku na zaproszenie pani Urszuli Wieruckiej- nauczycielki tej szkoły. Mieliśmy okazję zwiedzić gospodarstwo ogrodnicze oraz poznać różne gatunki roślin w naturalnym środowisku. Pani Ula przeprowadziła z dziećmi ciekawe zajęcie sadzenia roślin. Każde dziecko otrzymało posadzoną przez siebie roślinkę do domu. Dzięki takim doświadczeniom dzieci mają możliwość nie tylko w teorii ale także i w praktyce obcować z przyrodą.

Ważne sprawy

20 czerwca wybraliśmy się do przedszkola na przedstawienie teatralne pt. „Ważne sprawy”. Po raz ostatni przed wakacjami dzieci spotkały się z aktorami z teatru kaliskiego i dowiedziały się o wielu ważnych sprawach.

 

Przedstawienie teatralne

23 kwietnia ponownie odwiedziliśmy przedszkole, obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. „Bajka o Złotej Kaczce” 

 

Cała Polska czyta dzieciom

Zgodnie z hasłem „Cała Polska czyta dzieciom” tym razem bajki dzieciom czytał tata Sebastiana.

We are tigers!

Na zajęciach języka angielskiego dzieci uważnie śledziły przygody psa o imieniu Spot. Dzięki temu poznały nazwy dzikich zwierząt. Wcieliły się również w role tygrysów.